Сәкен Сейфуллин «Ақсақ киік»


А.Ф.Ә.А. және жұмыс орны Шамгунова Алтынай Садилханкызы Пәні:Әдебиеттік оқу Сынып:3 – сынып
Сабақ тақырыбы: С.Сейфуллин «Ақсақ киік»
Мақсат:

(ОМЖ алынады)

-С. Сейфуллиннің өмірбаяны мен шығармашылығы туралы мәліметтерді білу,мәтіндегі негізгі ойды түсіну.

— «Ақсақ киік» өлеңінің тақырыбы мен идеясын ашуы;

— Әрбір жануардың тіршілік ортасы мен іс – әрекет ерекшеліктерін анықтау;

— Қазақ халқының табиғатты қорғау туралы тыйым сөздерін талқылау.

(А) оқушылар үшін оқыту нәтижесі С.Сейфуллиннің өмірбаяны мен шығармашылығы туралы мәліметтерді білу,мәтіндегі негізгі ойды түсінеді.

— «Ақсақ киік» өлеңінің тақырыбы мен идеясын ашады;

— Әрбір жануардың тіршілік ортасы мен іс – әрекет ерекшеліктерін анықтайды;

— Қазақ халқының табиғатты қорғау туралы тыйым сөздерін талқылайды.

(В) оқушылар үшін оқыту нәтижесі Жазушы өмірбаяны мен шығармашылығы туралы мәліметтерді білу,мәтіндегі негізгі ойды түсінеді.

— «Ақсақ киік» өлеңінің тақырыбы мен идеясын ашады;

(С) оқушылар үшін оқыту нәтижесі -Жазушы өмірбаяны мен шығармашылығы туралы мәліметтерді білу,мәтіндегі негізгі ойды түсінеді.
Табыс критерииі: Өлеңнің мазмұнын түсіну.Киік жайлы алған білімдерін машықта пайдалану. Оқушылар өз біліміндерін бағалай алу.
Түйінді идея: Мәтіндегі негізгі идеясын анықтау,алған білімдерін өмірде қалдана алу.
Оқулық:
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып «Қос шеңбер» шаттық шеңберін өткізу, кәмпит түрлері бойынша топқа бөлу

Оқушылар жауап беруі.

«Қос шеңбер» стратегиясы.Бір –біріне алақандарын тигізіп бүгінгі сабаққа , өздерінің жылы лебіздерін , тілектерін тілейді .Оқушылар кәмпит түрлерін таңдай отырып 4 топқа бөінеді

Ауызша мадақтау, Кәмпиттер
Жаңа материалдың тұсаукесері «Позитивті доп » стратегиясы арқылы оқушылардың үй жұмысын тексеру. Кез келген оқушыға доп лақтырылады, қағып алған оқушы сол сұраққа жауап беріп отырады. Смайликтер Доп
Жаңа материалды тәжірибе жүзінде қолдану «Ой қозғау» стратегиясы.

Ребус шешу.

Сәкен (Сәдуақас) Сейфуллин 1884 ж 15 қазанда Жезқазған өңірінде дүниеге келген. Қазақ әдебиетінің негізін салушы. 1914 ж «Өткен күндер» атты тұңғыш өлеңдер жинағы шыққан. 1920 — 1936 жылдары көптеген қызметтер атқарып, атқарушы орынбасар, газет редакторы, ғылыми орталық төрағасы, институт директоры, журналдар басшысы болған. 1936 жылы тұңғыш рет қазақ жазушылары ішінен Еңбек Қызыл Ту орденімен марапатталды. 1938 жылы жазықсыз жала жабылып, қайтыс болды.
Өлеңді іштей оқып шығу.
Оқулықпен жұмыс. Өлеңді мәнерлеп оқу. Тізбек бойынша 1 шумақтан мәнерлеп оқыту.

Сергіту сәті.. «Дерижор»

Сабақты қорытындылау мақсатында топтарға тапсырма беру.

1- Топ суретпен жұмыс

2- Топ «әңгіме кестесі » әдісі

3- Топ «бес жолды өлең» құрау.

4- Топ «Фишбоун» әдісі бойынша «Киікті» сипатттау

Оқушылар интербелсенді тақтада берілген ребусты шешіп, жаңа тақырыппен танысады қойылған сұрақтарға жауап беріп отырады.

Автор туралы мағлұмат алады.

Әр топ оқушылары өлеңді іштей оқып шығады. Өлеңнің шығу тарихы жайлы білімдерін толықтырады.

Оқушылар әуен ырғағымен қимылдайды.

Топпен бірлесе отырып әр топқа берілген тапсырманы орындайды.

Жарайсын!

Бағдаршам көздері

Бағдаршам көздері

Инртербелсенді тақта

Флипчард,маркер

Оқулық

Қорытынды Бағалау.

Топтар жұмысын бағалау.

Рефлексия.

Үйге тапсырма: Өлеңді жаттау

Топ басшыға бағалау парағы таратылады. Бүгінгі сабақ бойынша өздерінің топ мүшелерін бағалап өтеді.

« POST-IT » стратегиясы арқылы. сабақтан алған әсері туралы айту, стиркерге жазып ілу.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s