Шамалар және оларды өлшеу


Оңтүстік Қазақстан облысы,Мақтарал ауданы,Абай а/ә

«№25 Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Бастауыш сынып мұғалімі

Мамбетова Карлыгаш Шораевна

Сабақтың тақырыбы: Шамалар және оларды өлшеу
Сабақтың мақсаты: Шамалар және оларды өлшеу туралы берілген білімді тиянақтау және бекіту
Оқыту нәтижелері: Шамалар және оларды өлшеу туралы берілген білімді тиянақтайды және бекітеді
Негізгі дерек көздер: Оқулық, бағалау парағы, формулалар кестесі
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
І. Ұйымдастыру кезеңі:

2 мин

Оқу құралдарын дайындатып, зейінін сабаққа аударту.

Ынтымақтастық атмосферасын орнату:

Санау арқылы топтарға бөлу

Оқу құралдарын дайындайды

Жақсы тілектер айтады

5 топқа бөлінеді

ІІ. Өткенді қайталау

Еске түсіру, түсіну:

8 мин

1. Үй тапсырмасын тексеру: № 35 (258- бет)

2. Ауызша жұмыс:

12 км2 = □ м2 160 т = □ кг 60 000 м2 = □ дм2

150 м2 = □ см2 23 005 ц = □ т □ кг 26 м3 = □ см3

1. Жеке жұмыс: тапсырманы дұрыс жауабымен салыстырып тексереді

2. Жаппай жұмыс: қол көтеру арқылы шамаларды өрнектейді, қорытынды жасайды

ІІІ. Жаңа сабақ:

6 мин

1. Жаңа сабақты хабарлау, сабақ мақсатын қою:

2. Оқулықпен жұмыс.

№ 36. 1991 жылдан бастап 2030 жылға дейінгі аралықта қай жылдары ақпан айында 29 күн болатынын анықта. Қай жылдары 365 күн болады? Қай жылдары 366 күн болады?

1. Сабақ мақсатын қояды

2. Жұптық жұмыс:сұрақтарға жауап береді,жылдарды анықтайды, қорытынды жасайды, бір жұп қорғайды, басқа жұптар толықтырады

Талдау және қолдану:

6 мин

№37. Ұшақ 720 км/сағ жылдамдықпен ұшты. Оның жылдамдығын км/мин, м/мин, м/с бірліктерімен өрнектеп көрсету. Топтық жұмыс: берілген жылдамдықты өрнектеп жазады, түсіндіреді, тексереді, қорытынды жасайды
Сергіту сәті:

1 мин

Өлең оқу, қимыл-қозғалыс жасау Өлең оқиды, қимыл-қозғалыс жасайды
8 мин № 40. Берілген желдің жылдамдығын: м/мин; м/сағ; км/сағ бірліктерімен өрнектеп жазу Топтық жұмыс:желдің жылдамдығын өрнектеу тәсілін түсіндіреді,тексереді, қорытынды жасайды
4 мин № 39. Есепті шығару, түсіндіру, тексеру:

Ш: 1000 : 200 = 5 12х 5= 60 8 х5 = 40

14 х 5= 70 13 х5= 65 10 х 5= 50 9 х 5= 45

Жаппай жұмыс: қол көтеру арқылы есепті талдайды, ауызша шығарады
І\/. Сабақты қорыту:

Жинақтау:

6 мин

І деңгей:

№ 38. Өрнектеу:

72 км/сағ = 1200 м/мин = 20 м/с

ІІ деңгей:

№42 (а-бөлігі). Есептеп табу:

2 метрдің ¼-ін; 5 кг-ның 1/100-ін; 3 сағаттың 1/6-ін; 14 м2-дің 1/7-ін.

Жеке жұмыс:тапсырманы орындайды, тексереді, қорытынды жасайды
Бағалау:

2 мин

Бағалау Өзін өзі және топ жетекшілері бағалайды
Рефлексия:

1 мин

1. Бүгінгі сабақтан не үйрендің?

2. Қай тапсырма қиынға соқты?

3. Қай тапсырма оңай болды?

Ауызша жауап береді
Үйге тапс:1 мин № 42(260- бет) Күнделікке жазады

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s