Ы дыбысы мен әрпі


Оңтүстік Қазақстан облысы,Мақтарал ауданы,Абай а/ә

«№25 Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Бастауыш сынып мұғалімі

Исахова Улдан Сайлауовна

Сыныбы:1 Пәні: Әліппе

Сабақ тақырыбы: Ы дыбысы мен әрпі
Сабақ мақсаты: Ы дыбысы мен әрпінің дыбысталуымен таныстыру.

Жүйелі сөйлеуге өз ойларына қорытынды жасай білуге дағдыландыру. Оқушылардың логикалық ойлау дағдысын, шығармашылық қабілеттерін жетілдіру.

Табыс критерийлері: Мәтінмен таныса отырып, Абайдың балалық шағы туралы біледі.

Өз пікірлерін жеткізе біледі.

Шығармашылық қабілеттері артады.

Модульдердің кіріктірілуі Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, Бағалау, АКТ, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық.
Сабақтың кезеңдері Уақыт Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Керекті жабдықтар
Кіріспе 2 минут

2 минут

5 минут

Топқа бөлуге нұсқау жасаймын.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

«Ой қозғау» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау.

Топқа қазақ әншілері аттарымен 5 оқушыдан 4 топқа бөлінеді.

Шеңбер болып тұрып, бір –бірлеріне тілектер айту ар қылы сыныпта ынттымақтастық атмосферасын қалыптастырады.

Сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді.

Таратпа қағаздар

Power point материалдары

Жаңа сабақтың таныстырылымы 10 минут «Миға шабуыл»әдісі сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын.

Интербелсенді тақтадан бірнеше суреттер көрсетіп, ашық сұрақтар қоямын.

  1. Суретте нелер бейнеленген?
  2. Суреттегі заттар қандай түстер бейнеленген?
  3. Қызыл деген сөзде қандай дыбыс екі рет қайталанады?
  4. Ы дыбысынан келетін қандай сөздерді білесіңдер?
Суреттерді көріп, сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа абақтың тақырыбын ашады. Интербелсенді тақта.
Жаңа сабақты қолдану 13 минут «Суреттеу» стратегиясы бойынша топық жұмыс жасатамын.

Мәтінді оқып, мәтіндегі ы дыбысы кездесетін сөздерді плакатқа түсіртіп, сөйлем құрату.

Мәтінді оқып, Ы дыбысынан келетін сөздерді теріп жазып, сөйлем құрайды. Пост ерге суреттейді. Дәлелдейді. Оқулық, плакат, маркер
Қорытынды 5 минут «Кім жылдам» ойыны арқылы жаңа сабақты қорытындылаймын. Алған білімдерін жинақтап, сұрақтарға жылдам жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды. Оқушы дәптері
Бағалау .4 минут Смайликтермен формативті бағалау Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтермен көрсетеді. смайликтер
Рефлексия 3 минут «Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын бергіземін. «Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын айтады.
Үйге тапсырма беру 1 минут Үйге тапсырма беру. Ы дыбысы бар сөздерді құрастыру.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s