Бөлімдері мен алымдары бірдей бөлшектерді салыс тыру


Атырау облысы, Махамбет ауданы

Атырау облыстық көмекші мектеп-интернатының

математика пән мұғалімі: Альдешова Райса Балтабайқызы

Сабақтың тақырыбы: Бөлімдері мен алымдары бірдей бөлшектерді салыстыру.

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік: Бөлімдері мен алымдары бірдей бөлшектерді салыстыру тақырыбы бойынша оқушылардың білімдерін бекіту, жетілдіру және тереңдету.
  2. Тәрбиелілік: Сынып оқушыларын шығармашылық белсенділікке тәрбиелеу. Өз бетінше жұмыс жасауды қалыптастыруға ықпал жасау.
  3. Дамытушылық: Оқушылардың математикалық ойлау қабілетін, логикасын, тіл байлығын дамыту.

Коррекциялық мақсаты:Жаңа ұғымды есте ұстауды қалыптастыра отырып, түзету.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың әдісі: Математикалық диктант.

Пәнаралық байланыс: Дене шынықтыру.

Сабақтың көрнекілігі: Слайд, танымал спортшылар, кеспелер.

Сабақтың барысы:

І. Ұйыдастыру.

а) Оқушыларды түгендеу;

ә) Құрал-жабдықтарды ретке келтіру;

б) Психологиялық дайындық. 1 слайд

Спортпен шұғылдан, Сұлулық сыйлаған. Сол саған пайдалы іс, Сауық пен кинодан.

в) Бүгінгі сабақ жүрісімен таныстыру.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

Дәптермен тексеру (мұғалім). Жай бөлшек түрлерін жазып келу.

Үй тапсырмасын қорытындылай отырып, бүгінгі жаңа сабағымызды бастаймыз.

ІІІ. Жаңа сабақты өтілген тақырыппен ұштастыру.

«Қызығушылықты ояту».

Бір оқушының үй жұмысын тақтаға жазғызып, осының ішінен алымдары бірдей және бөлімдері жай бөлшектерді бөліп жазамыз.

Еліміздің танымал спортшысы кім болғысы келеді?

Шарты: Орындарынан ойлануға уақыт беріледі, бір адам бөлімдері бірдей бөлшектерді жазып шығу.

1 Мысал: Оқушылар көмегімен салыстыру «Торт»

Есте ұста! Бөлімдері 8=8 <

Алымдары: 3<5

2. Мысал

<

Есте ұста! Алымдары 3=3, бөлімдері 8 үлкен 4-тен, яғни 4 кіші

<

Сергіту сәті. Сөзжұмбақ шешу.

1 2 3 4 5 6
Қ Ш Ш К Ш Т
А А А Ү А А
Ж Ң Й Р Н Й
Ы Ғ Б Е А С
М Ы А С О
Ұ Н
Қ
А
Н

Тігінен: 1) Қазақтан шыққан алғашқы чемпион

2) Аяғыма байладым, Қос таяқпен айдадым.

3) Хоккей ойнына қажет құрал

4) Палуандар айналысатын жекпе-жек түрі.

5) Қырға сүйреп мінем, ойға мініп түсем.

6) Әйгілі американ боксшысы.

Мағынасын тану. «кім спортты жақсы көреді»

(қалаған өз нұсқасын салыстыру).

Қорытынды: Спорттың пайдасын білеміз,

Онымен достасып күлеміз.

Әрдайым шынық деп жүреміз.

Үй тапсырмасы: «Спорт» сөзі шығатындай, сөзжұмбақ құрып келу.

Оқушыларды бағалау.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s