Жаңа сабақтар

5 санын қосу және азайту


Қарағанды облысы, Сәтбаев қаласы
№7 орта мектеп
Бастауыш сынып мұғалімі
Ахметова Қ.С

Сабақтың тақырыбы: 5 санын қосу және азайту

Сабақтың мақсаты:Ондықтан аттап 5 санын қосу және азайту тәсілдерімен таныстыру.

5 санын қосудың кестелік жағдайларын, азайтудың сәйкес жағдайларын, 2 амалмен орындалатын есептерді шығаруға қалыптастыру;
Оқушылардың ой — өрісін, байқағыштық қабілеттерін, өз бетімен жұмыс істей білуін, ізденушілігін дамытып, қиялын ұштау;
Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, ақыл – ой белсенділігін арттыруға тәрбиелеу..
Сабақта қолданылатын әдіс- тәсілдер: СТО әдістері

Тапсырмалар: топқа бөлу, сұрақ – жауап, шығармашылық тапсырма, ой қозғау.

Дерек көздер: Интербелсенді тақта, «Математика» оқулығы.

Түйінді идеялар: Сабақ барысында оқушылар жұптасып, топтасып жұмыс жасауға, пікірлерін айтып дәлелдей алуға үйренеді, өзгенің пікірін сыйлап, құрметтеуге дағдыланып, ортақ шешім қабылдауға қалыптасады.

Кезеңдер Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Дереккөздер мен қолданыла

тын ресурстар

Ұйымдас

тыру кезеңі

Психологиялық дайындық

Оқушылармен сәлемдесу. Шаттық шеңберіне тұрып, бір – біріне жақсы тілектер айту. Оқушыларды қима қағаздарға жазылған сөздердің көмегімен топтарға бөлу.

Қане біздер ойнайық,

Ойымызды жинайық.

Қандай есеп болса да,

Шешпей оны қоймайық.

Қима қағаздар
Топқа бөліну І топ-5 арыс:

1.Шәкәрім Құдайбердіұлы (1858-1931)

2. Мағжан Жұмабаев (1893-1938жж.)

3. Жүсіпбек Аймауытов (1890-1931ж.ж.)

4. Міржақып Дулатов (1885-1935ж.ж.)

5. Ахмет Байтұрсынов (1873-1937ж.)

ІІ топ-5 асыл:

Талап

Еңбек

Терең ой

Қанағат

Рақым

ІІІтоп-5 саусақ:

Бас бармақ

Балаң үйрек

Ортан терек

Шылдыр шүмек

Кішкентай бөбек

Миға шабуыл Сурет бойынша не айта аласыңдар? 4 қосу, азайту кестесін қайталайды таныстырылым
5 саны жайлы не білеміз? «Топтастыру» әдісі бойынша білімдерін ортаға салады
Мағынаны тану Санға 5-ті қосу кестесін еске түсірейік Ондықтан аттамай 5-ті қосу кестесіне мысалдар шығарады
Түсіндірме жұмысын жүргізу

6+5= (6+4)+1=11

11-5=(11-1)-4=6

№1 б бөлігін түсіндіре отырып шығарады Тақта,бор
Жұптық жұмыс №2 Мысалды орындайды, бірін-бірі тексереді
Сергіту сәті Оқушылар бойларын сергітеді видео
Есеп 4

Қыз бала -24

Ұл бала -?, 4 кем

Барлығы -?

Ш: (24-4)+24=44

Ж: барлығы 44

бала

Шартын оқиды, талдайды, шығарады.
Логикалық тапсырманы ұсынады Оқушылар айырмашылықтарын табады таныстырылым
Қолдану Оқушылардың алған білімін бағалайды Оқушылар мысалды шығарады. «бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды
Топтық жұмыс Оқушыларға фигура ұсынады Үшбұрышты, шаршыны, бесбұрышты табады.
Рефлексия «Кері байланыс» Оқушылар қайықтың желкенін бояу арқылы өзінің бүгінгі сабақ жайлы кері байланысын жүргізеді.
Advertisements

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s