Сәбит Мұқанов «Есіл бойында»


Астана қаласы
69 мектеп- гимназиясының

Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі

НуралинаСағыныш Ашировна

Сабақтың тақырыбы:Сәбит Мұқанов «Есіл бойында»

Сабақтың мақсаты:

Жазушы туралы білу, әңгіме мазмұнын түсініп, идеясын ашып талдау.

Сабақтың міндеттері:

*Жаңа тақырыптан өзіңе толық мәлімет алуға дағдылану;

*Сыни тұрғыдан ойлауға бағыттау;

*Көркем сөйлеуге баулу;

Күтілетін нәтижелер:

*Шығарманың идеялық мәнін түсіне білуге дағдыланады;

*Әдеби-теориялық білімдері жақсарады;

* Қазақтың атақты әншілері,әндері туралы мәлімет алады ;

Көрнекі,техникалық құралдар: алтын ереже,топқа бөліну қағаздары, кеспе қағаздар проектор, нотбук, ұялы телефон .

Уақыты Сабақ кезеңдері жұмыс түрлерінің мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әәншілерірекеті
2 мин I.Ұйымдастыру кезеңі

Сергіту сәті

«Ыстық алақан»

Жеміс-жидектер суреттері бойынша топқа бөліну.

-Амандасу;

-түгендеу;

-сәттілік тілеу;

Қимыл-қозғалыста болады.
3мин II. Үй жұмысын тексеру.

ІІІ деңгейлік тапсырма.

«Табиғатым –тағдырым» эссе жазу.

Сұрақтар қойып отырамын.Оқушы жауаптарын қадағалаймын. Формативті бағалаймын. Сұрақтарға жауап береді.Сыни тұрғыдан ойланады.
5 мин ІІІ. Жаңа сабақ. Жеке жұмыс

Сәбит Мұқанов

Есіл бойында.

Жазушы туралы сөз қозғау.

Жазушы туралы мәлімет айтамын, оқушылардан да білетіндерін сұраймын. Жазушы туралы білетіндерін айтады. Бір-бірінің жауаптарынан жазушы туралы мәлімет алады..
15мин Топтық жұмыс

(СТО,АКТ,Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқытуды басқару және көшбасшылық”)

1.топ Есілдің сұлу табиғаты.

2. топ Әңгімедегі қазақ әндері мен әншілері, «Есіл тасып барады» әнінін шығу тарихы.

3. топ «Есіл тасып барады» әніне автордың баға беруі.

4. топ Әңгімедгі әдеби теорияларды табу.

Бағыт –бағдар беріп отырамын. Әңгімені оқиды,

мазмұндайды,

топта талқылайды қорғайды.

Ғаламтордан мәлімет қарайды.

10мин Қорытынды.

Венн диаграммасы.

Мұхтар Әуезовтың «Көксерек» әгімесі мен Сәбит Мұқановтың «Есіл бойында» әңгімесін салыстыру.

Бағыт-бағдар беремін. Қорытындылап білімдерін толықтырамын. Мазмұндайды,

Талқылайды,жазады бөліседі, қорғайды.

5 мин Астана қаласын көрсету. Слайд. Астана туралы сұрақтар қоямын. Өз ойларын айтады.Есілді суреттейді.
1 мин VI. Үйге тапсырма

Мазмұндау. «Есіл тасып барады» жаттау.

Үй жұмысын түсіндіремін Үй жұ мысын жазып алады.
2мин Рефлексия Сабақтан алған әсерлерін жазады.
2 мин Бағалау критерийлері Сабақ барысында формативті бағалаймын, оқушылардың бағалауын қорытындылаймын. Өздерін әділ бағалайды.
Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s